DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

İstanbul’da 5 Yeni Metro Hattı Mayıs’ta İhaleye Çıkıyor

Haber Tarihi: 21.06.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, İstanbul’da 5 yeni metro hattı için düğmeye bastı. 5 yeni metro hattı önümüzdeki Mayıs ayında ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, İstanbul’da 5 yeni metro hattı için düğmeye bastı. 5 yeni metro hattı önümüzdeki Mayıs ayında ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı Kirazlı-Halkalı metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı ihalesi 18 Mayıs Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak. 9.7 kilometre hat üzerinde 9 adet istasyondan oluşan Kirazlı Halkalı metro hattının ana hat tünelleri ve 9 adet istasyon ile depo sahası bulunan raylı toplu taşıma sisteminin inşaat ve elektromekanik sistem yapım işlerine ait proje, yapım kontrollüğü ve danışmanlık işlerinin yapılacak. Tüm bu çalışmaların bin 200 günde tamamlanması planlanıyor.

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı Sefaköy-Başakşehir havaray hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alım işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. 15 kilometre uzunluğunda tasarlanan Sefaköy-Başakşehir havaray hattı 17 istasyondan oluşuyor. Hattın danışmanlık hizmet işlerinin 990 günde tamamlanması planlanıyor.

Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı Mahmutbey-Esenyurt metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı işi 18 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor. 18,5 kilometre uzunluğundaki hat 11 istasyondan oluşuyor. Mahmutbey-Esenyurt metro hattı danışmanlık işlerinin işe başlama tarihinden itibaren bin 260 günde tamamlanması planlanıyor.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Başakşehir-Kayaşehir metro hattı 18 Mayıs’ta ihaleye çıkacak. 6 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşan Başakşehir-Kayaşehir metro hattının kontrollük, mühendislik ve danışmanlık işlerinin bin günde tamamlanması planlanıyor.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı inşaat ve elektromekanik kontrollük, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. 13 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşan projede danışmanlık çalışmalarının bin günde tamamlanması planlanıyor.

 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top