DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı Açılıyor

m7metrodurakları

Haber Tarihi: 16.10.2020

İşte Merakla Beklenen Açılış Tarihi ;Korona virüs salgını nedeni ile test sürüşleri yapılamayan ve bu nedenle açılışı geciken Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı için sonunda beklenen müjdeli haber geldi.

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı için çalışmalar 2014 yılında başlamıştı. Peki, M7 Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı ne zaman açılacak, açılış töreni ne zaman, hangi tarihte, son durum ne?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbullular tarafnıdan yakından takip edilen M7 Mahmutbey - Mecidiyeköy metro hattı için beklenen açılış tarihi ilan edildi. 

Başkan İmamoğlu “Geçmişte bu önemli yatırımı başlatan eski Belediye Başkanlarımıza ve emeği geçen teknik ekibe İstanbullular adına teşekkür ediyorum. İşleri hızlandırarak bu önemli eseri 29 Ekim 2020 tarihinde, yani Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıl dönümünde açmak bize nasip olacağı için çok mutluyum. Ancak dünyanın göz bebeği İstanbul’a ve ülkemize böyle devasa bir eser kazandırmamızdaki en büyük pay, bizlerden desteklerini esirgemeyen İstanbullularındır. Böyle önemli bir projenin hayata geçirilmesinin haklı gururu da vatandaşlarımıza aittir” diyerek kesin açılış tarihini duyurmuş oldu. 

M7 İSTANBUL MAHMUTBEY - MECİDİYEKÖY METRO HATTI DURAKLARI LİSTESİ VE METRO HARİTASI! 

“Mecidiyeköy Metro Durağı  Çağlayan Metro Durağı  Kağıthane Metro Durağı  Nurtepe Metro Durağı  Alibeyköy Metro Durağı  Yeşilpınar Metro Durağı  Veysel Karani Metro Durağı  Akşemsettin Metro Durağı  Kazım Karabekir Metro Durağı  Yeni Mahalle  Metro Durağı  Karadeniz Mahallesi Metro Durağı  Tekstilkent Metro Durağı  Yüzyıl Metro Durağı  Göztepe  Metro Durağı  Mahmutbey Metro Durağı  “

Hem yoğun trafiğe sahip olan bölgelerden geçmesi, hem de çok sayıda hatla entegre olması nedeni ile Mahmutbey - Mecidiyeköy metro hattı büyük önem taşıyor. 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top