DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Trabzon - Erzincan Hızlı Tren Hattı Proje Çalışmaları Başlatıldı

trabzon_erzincan1

Haber Tarihi: 27.10.2019

Trabzon - Erzincan Hızlı Tren Hattı Proje Çalışmaları Başlatıldı 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon Erzincan güzergahında yapılacak olan Hızlı Demiryolu Hattı için önemli açıklamalar yaptı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Trabzon-Erzincan Hızlı Demiryolu Hattı Etüt Projesinin 2020 yılında tamamlanacağını söyledi.  

Sözleşme imzalandı 

Bakan Turhan, Trabzon’da düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Trabzon-Erzincan Hızlı Demiryolu Hattı Projesi çalışmalarını başlattıklarını belirterek, “Etüt projesinin hazırlanması için yüklenici firma ile sözleşme imzaladık ve yer teslimini yaptık. Belli oranda fiziki ilerleme sağlandı” dedi. 

Saatte 200 km. Hız 

2020 yılında etüt projesinin tamamlanacağını belirten Bakan Turhan, “ Trabzon ile Erzincan arasında çift hatlı, sinyalli ve elektrikli, saatte 200 kilometre hıza uygun, 248 kilometre uzunluğunda yeni bir demir yolu hattıdır bu projemiz. Bu hat hem yük hem de yolcu taşımacılığına hizmet verecek” ifadelerini kullandı. 

Bayburt’un isminin geçmediği ve devre dışı kaldığı açıklamada 248 km. uzunluğundaki hat, saatte 200 km. hıza uygun olacak.

 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top