DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Türkiye’nin Raylı Sistemlerine Canray İmzası

canray_tuvasas

Haber Tarihi: 04.08.2019

 

Yeşilova Holding’in 44 yıllık alüminyum tecrübesini raylı sistemler sektöründe taçlandırdığı şirketi Canray Ulaşım, TÜVASAŞ iş birliği ile gerçekleştirilecek Elektrikli Milli Tren’in proje ortaklarından biri oldu. TÜVASAŞ’ın 2019 yılı içerisinde hayata geçireceği proje için Sakarya tesislerinde bir araya gelen yetkililer milli trenlerin tavan, bagaj rafı, yan duvar, sahanlık ve cam & çerçeve olmak üzere bütün iç giydirme grubu üretimini Canray Ulaşım’a emanet etti.

 Dubai, Riyad, Hanoi şehir metrolarının yanı sıra Paris, Hollanda ve İtalya gibi ülkelerin metro sistemlerinin de tren iç giydirme üretimlerini gerçekleştiren Canray Ulaşım, sektörde edindiği tecrübesini bu kez Türkiye için kullanacak. Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, sektörün nabzını doğru tutanların her dönemde öne çıktıklarını vurgulayarak, ‘Canray Ulaşım, Yeşilova Holding Ar-Ge alt yapısında kurgulanmış iyi bir sistemdi. Malzeme ve mühendislik bilgimiz sayesinde yatırım noktalarımızı bu yöne çevirdiğimizde sürecin buraya gelmesi bizi şaşırtmadı ancak bu kadar hızlı gerçekleşmesi bizi gittiğimiz yolda sağlama yaptıran önemli bir belirleyici oldu. Özellikle bu alanda Türkiye için üretim yapmak bizim için gurur verici’ dedi. 

Dünyanın Raylı Sistemler Konforunu Türkiye’ye de Taşıyacağız 

Türkiye’nin raylı sistemler projelerinin önceden Avrupa ve Çin’deki global ana üreticiler tarafından yapıldığını belirten Canray Ulaşım Genel Müdürü Ramazan Uçar ise, ‘Uzun yıllar bu konudaki hem malzeme hem mühendislik hem de tasarım yetkinlikleri açısından ülkemiz dışa bağımlı noktadaydı ancak bugün böylesi önemli bir projede Türk firmaların yetkinliklerini ne denli geliştirdiğini görebiliyoruz. Bu firmaların arasında Canray’ın olması da bizim için oldukça heyecan verici bir durum elbette. Raylı sistemlerle ilgili pek çok üretim yapmış, bilgimiz ve tecrübemizi dünyanın dört bir yanına taşımıştık. Bugün kendi vatandaşımıza bu konforu sunabilmek bizler için büyük mutluluk’ dedi. 

Anlaşma ile sadece üretim değil tasarım geliştirme faaliyetlerinde de aktif rol aldıklarını belirten ve ilk teslimin Ekim 2019’da olacağını vurgulayan Uçar, ‘Bu ülkenin raylarında artık ülkemizde ve ülkemizin insanıyla üretilecek vagonlara sahip olacağız’ dedi.

 

 

 

 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top