RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ

ARUS, İspanya Yurt Dışı Pazarlama Faaliyeti

arus_ispanya_r1

Haber Tarihi: 23.05.2019

Dr. İlhami Pektaş

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi URGE projesi ihtiyaç analizi çalışmasında İspanya ARUS firmaları için öncelikli pazarlarından biri olarak görülmüştür. Bu bağlamda demiryolu taşımacılık alanında dünyada önemli bir yeri olan İspanya pazarında gerçekleştirdiğimiz RailLive etkinliği B2B iş görüşmeleri ile firmalarımızın uluslararası alanda bağlantılarını güçlendirerek ihracatlarını artırmaları amaçlanmıştır. Gerçekleştirilen etkinliğe ARUS Kümelenmesi URGE projesine dahil 12 firmadan 22 temsilci katılmıştır.

4-8 Mart 2019 tarihinde Bilbao/İspanya’da yapılan uluslararası B2B iş görüşmeleri ve etkinliklerine ARUS Kümelenmesi dahil olmak üzere 10 Avrupa ülkesinden 13 ERCI Raylı Sistem Kümelenmesi, Türkiye/ARUS, İtalya/DITECFER, İspanya/MAFEX, I-TRANS/Fransa, Almanya/BTS, İspanya/Railgrup, İngiltere/Railalliance, İsveç/Järnvägsklustret, Almanya/CNA-Cluster Bahntechnik, Belçika/Logistics in Wallonia, Almanya/Cluster Transport, Mobility and Logistics, Danimarka/CenSec’s Innovation Cluster for production/Inno-Pro, Polonya/Południowy Klaster Kolejowy–Southern Railway Cluster kümeleri ve 170 firma katıldı. Etkinliğe 3000 katılımcı iştirak etti. Firmalarımız 170 kuruluş ile 170 B2B görüşmesi gerçekleştirdi.

Firmalarımız yapılan görüşmeler ile Avrupa pazarında çalışan sektör firmalarının ihtiyaçlarını karşılama ve teknoloji transferi konularını tartıştı. Avrupa’ da kendi sektörlerinde ki en yeni ve önemli bilgilere erişme fırsatı buldu. Firmalarımız görüşmelerde kurulabilecek bir ortaklık imkanını ve şartlarını da detaylı olarak görüştüler. Ayrıca toplantılara katılan Avrupa kümeleri ile ARUS üyeleri masa başı görüşmeler yaparak kendi şirketlerini ve yeteneklerini tanıtma fırsatını buldu.

Uzun süredir temasta olduğumuz Portekiz Demiryolu Platformu-PFP davetimiz üzerine Bilbao’ ya geldi ve Bilbao’ da 2 kümelenme arası işbirliklerini artıracak görüşmeler gerçekleştirildi ve işbirliği protokolü imzalandı.  


Tüm RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ haberleri için tıklayınız.
Top