RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ

Yerli Üretim Kapılarımızda Alın TER'imiz Var

terkapi_fuar

Haber Tarihi: 04.08.2019

1993 yılında Almanya’da (Velbert)  kurulan ve kuruluşundan bu yana sektörde yaklaşık 45 yıllık tecrübesi olan ileri seviyede uzmanlığa sahip kadrosu ile üst düzey kapı sistemleri üretimi yapmaya devam eden Ter Kapı Sistemleri, Türkiye’de gelişen raylı sistem ağı ve projeleri ile birlikte 2013 yılında TER Türkiye üretim tesisini Bursa’da kurdu.  TER Kapı Sistemleri Genel Müdürü Bülent Evren, Eurasia Rail 2019 fuarı sonrası sorularımızı yanıtladı ve firma hakkında bilgiler verdi. 

RailwayTurkey: Kısaca kendiniz ve firmadaki göreviniz hakkında bilgi verir misiniz? 

Bülent Evren: 1959 İstanbul doğumluyum. İlkokul ve Ortaokulu İstanbul’da, Lise ve Üniversiteyi Almanya’da okudum. TER Kapı Sistemleri Genel Müdürüyüm. 

RailwayTurkey: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz? 

Bülent Evren: TER 1993 yılında Almanya’da (Velbert)  kuruldu ve kuruluşundan bu yana sektörde yaklaşık 45 yıllık tecrübesi olan ileri seviyede uzmanlığa sahip kadrosu ile üst düzey kapı sistemleri üretimi yapmaya devam ediyor. Fabrikamız ve ürünlerimizin tamamı uluslararası kalite belgeleri ile özel tasarım, üretim, test proses sertifikalarına sahiptir. 

RailwayTurkey:  Demiryolu sektörüne yönelik ürettiğiniz ürün veya hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? 

Bülent Evren: Demiryolu sektörü ile ilgili önemli referanslarımızı öncelikle Almanya’da gerçekleştirdik. Köln, Bonn, Düseldorf Belediyelerinin Tramvay ve Hafif Metro Araçları ile Almanya Devlet Demiryolları (Deutsche Bahn), İsviçre Devlet Demiryolları (SBB) için birçok kapı-kapı sistemleri geliştirdik ve halen buralarla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 Tabii bu arada Türkiye’de gelişen raylı sistem ağı ve projeleri ile birlikte 2013 yılında TER Türkiye üretim tesisimizi Bursa’da kurduk. Durmazlar firmamızın Bursa Büyükşehir Belediyesi için ürettiği 60 adet Green City hafif metro aracı ile Bozankaya firmamızın Malatya Büyükşehir Belediyesi için ürettiği 18 adet metrobüs aracının kapı sistemlerini yerli üretim olarak buradan teslim ettik. Yerli araç üreticilerimiz ve ülkemizde faaliyet gösteren yabancı ortaklı üreticilerle proje bazlı görüşmelerimiz devam ediyor. 

RailwayTurkey: Eurasia Rail İzmir 2019 fuarı firmanız açısından nasıl geçti? Sergilediğiniz ürün ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? 

Bülent Evren: Eurasia Rail Raylı Sistemler Fuarı sektörde bizim gibi yerli üreticiler açısından önemli olduğu kadar yabancı katılımcılar tarafından da önemli bir organizasyon ve biz burada bulunmaktan ve gördüğümüz ilgiden memnunuz. 

Tanıtımını ilk defa Eurasia Rail İzmir 2019 fuarı da yaptığımız. 3.ncü jenerasyon Tramvay, LRV, Metro ve Elektrikli Otobüsler için üretilen kapı sistemiz, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 

RailwayTurkey:  Bundan sonraki dönemde demiryolu sektöründeki hedefleriniz nelerdir? Yatırımlarınız olacak mı? 

Bülent Evren: TER olarak yenilikçi çözümlerimiz, kalite ve uygun fiyat ile eşanlamlı hale geldikçe Avrupa ve Türkiye’deki projelere destek vermeye devam ediyoruz. Önümüzde ki iki yıllık periyotta üretimimizin önemli bölümünü başta Almanya olmak üzere Polonya, Hollanda, Romanya’ya ya ihraç edeceğiz. Bu kapsamda önemli yatırım fizibiliteleri hazırladık ve üzerinde çalışıyoruz. 

RailwayTurkey: Eklemek istedikleriniz var mı? 

Bülent Evren: Bize bu imkanı tanıdığı için RailwayTurkey ailesine çok teşekkür ederiz.


Tüm RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ haberleri için tıklayınız.
Top