ŞİRKET & ÜRÜN

ASELSAN, Raylı Araç ve Sinyalizasyon Teknolojilerini InnoTrans 2018 Fuarında Sergiledi

aselsan_r2_railway_s22_sayfa28

Haber Tarihi: 28.12.2018

ASELSAN’ın, raylı araç ve sinyalizasyon sistemlerinde milli olarak geliştirmekte olduğu ürünleri ve lansmanı gerçekleştirilen Hibrit Manevra Lokomotifi (TÜLOMSAŞ) InnoTrans 2018 Fuarında yerli ve yabancı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

 18-21 Eylül 2018 tarihleri arasında, Almanya-Berlin’de gerçekleştirilen Raylı Araç, Demiryolu Sistem ve Teknolojileri alanında sektörün en önde gelen etkinliği olan InnoTrans 2018 fuarına (9. hol, 306 numaralı stand ve 4/102 numaralı ray alanı) ASELSAN A.Ş. / UGES Sektör Başkanlığı ihtisas fuarları kapsamında 2. kez katılım sağladı.

UGES Sektör Başkanlığı Ulaşım Sistemleri imkân ve kabiliyetleri çerçevesinde fuarda;

  • TCDD Genel Müdürü İsa APAYDIN, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI ve ASELSAN UGES Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim BEKAR başta olmak üzere sektör paydaşlarının da katılımıyla, TÜLOMSAŞ ile birlikte Hibrit Manevra Lokomotifinin lansmanını fuarın ilk gününde gerçekleştirdi.
  • Ayrıca, ASELSAN Çekiş Sistemleri, Tren Kontrol ve Yönetim Sistemleri, MIDAS-R, Elektrikli Araç Sistem ve Ürünleri de stand alanında sergilendi.

Hibrit Manevra Lokomotifi, dünyadaki emsal lokomotiflere göre işletmelere pek çok avantaj sağlamaktadır. Lokomotifte kullanılan batarya yönetim sistemi, çekiş sistemi ve tren kontrol yönetim sistemi milli olarak tasarlandı ve yerli olarak Türkiye’de üretilmektedir. Lokomotif; enerji tasarrufu sağlaması, düşük işletim maliyeti gerektirmesi, gürültüsüz ve emisyon salınımı olmaksızın çalışabilme özellikleri ile ayrıca öne çıkıyor.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top