ŞİRKET & ÜRÜN

Dernekler, InnoTrans'ın Ticareti Tekrar Canlandıracağını Düşünüyor

Haber Tarihi: 23.07.2020

Ertelenen InnoTrans'ın Nisan 2021'de Gerçekleşecek Olması Memnuniyet Yarattı 

Eylül 2020'de gerçekleşecek olan InnoTrans'ın 27-30 Nisan 2021 tarihlerine ertelenme kararı, sektörden büyük destek aldı. InnoTrans'ın Nisan 2021'e ertelenmesinin ardından gelen tepkiler olumlu yönde oldu. Messe Berlin Kıdemli Başkan Yardımcısı Matthias Steckmann, "Büyük ölçüde uğraş gerektiren bu önlemle, katılımcıların çoğu için yeterli bir alternatif sunabildiğimiz için çok mutluyuz" dedi. 

Asıl tarihi Eylül 2020 olarak belirlenen InnoTrans'ın altı aydan uzun bir zaman sonraya ertelenmesi durumu yönetilebilir hale getirdi ve katılımcıların ve ticari ziyaretçilerin fuara katılım planlamaları için yeterli zaman yarattı. Bir sonraki InnoTrans ise önceden planlandığı üzere 18 ay sonra Eylül 2022'de gerçekleşecek. InnoTrans Yöneticisi Kerstin Schulz, "Sonuç olarak, katılımcıların çoğunun fuarın Nisan 2021'e ertelemesini memnuniyetle karşılaması ve virüs sonrasında bu geleneksel pazarlama platformundan faydalanabilecek olmaları bizi çok mutlu etti. Koronavirüs krizi ve etkilerinden ötürü sektördeki bazı şirketlerin Nisan 2021'de düzenlenecek olan fuara katılamayacak olması ise zaten beklenen bir durumdu. Aksaklıklardan dolayı üzgünüz ancak mümkün olduğunca destek vermeye çalışıyoruz. Bununla birlikte, mevcut rezervasyonların InnoTrans 2018 seviyelerine ulaşmış olmasından çok memnunuz. Bu da bize sektörün bir arada olduğunu ve önümüzdeki nisan ayında InnoTrans'ta olmak için hız kesmeden çalıştığını gösteriyor. Bu yılın başlarındaki yüksek katılım talebi azalmış olsa da Berlin Fuar Alanı'nın tamamını kaplayacağız. InnoTrans'ın ilk kez hub27'de olmasını dört gözle bekliyoruz," dedi. 

Dernekler, InnoTrans'ın Ticareti Tekrar Canlandıracağını Düşünüyor 

InnoTrans'ı destekleyen dernekler, fuarın ertelenmesini doğru buluyorlar ve geleceğe olumlu bakıyorlar: Almanya Demiryolu Sanayi Derneği (VDB) Genel Müdürü Dr. Ben Möbius, "InnoTrans'ın ertelenme kararı üzdü, ancak kesinlikle doğru bir karardı ve bizlere iki açık mesaj verdi. Birincisi, en büyük öncelik halk sağlığının korunmasıdır. İkincisi, bu uluslararası ticaret fuarı ticareti tekrar başlatma şansı sunuyor. Küresel partnerlerimizle birlikte, görevimiz gelecekte temiz bir hareketlilik sağlamaktır, bu da InnoTrans 2021 için ana hedefimiz olmuştur," dedi. 

Elektro-Sanayi Derneği (ZVEI) üyeleri de aynı şekilde olumlu görüşler dile getirdi: ZVEI Akıllı Mobilite Platformu Başkanı Olaf Zinne,"InnoTrans'ı ertelemek kolay bir karar değildi. InnoTrans, yeni teknolojiler ve gelişmeleri sergilemek için son derece önemli bir platform. Bununla birlikte, Messe Berlin, ZVEI ve diğer derneklerin kararı doğrudur. Her iyi fuarın temel önceliği, insanların sağlığı ve refahı olmalıdır. Etkinliği 27-30 Nisan 2021'e ertelemek doğru bir karardı, böylelikle ZVEI şirketlerinin fuar planlaması yapmasına da olanak tanınmış oldu. Uluslararası alanda lider taşımacılık teknolojisi fuarı olan InnoTrans, uzun yıllardır büyük başarılar elde etti ve Covid-19 pandemisine rağmen bu yolda devam edecektir. Bundan eminim” dedi. 

Almanya Ulaştırma Forumu (DVF) Müdürü Dr. Heike van Hoorn da fuarın ertelenmesinin gerekliliğini ve katılımcıların da fuar için plan yapmalarına olanak tanındığını vurguladı: "Ertelemek, iptal etmek demek değildir. Messe Berlin'in uluslararası taşımacılık teknolojisi fuarı InnoTrans'ı farklı tarihlere ertelemiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Messe Berlin, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle demiryolu, otobüs ve toplu taşıma sektörü için önem arz eden bu etkinliği iptal etmek yerine, 27-30 Nisan 2021 tarihlerine ertelediğini duyurdu. Bu karar, katılımcılara uzun vadeli bir planlama fırsatı sunmuş oldu. DVF olarak bu tarihlerin gelmesini dört gözle bekliyoruz. Nisan ayında fuarda Diyalog Forumlarla temsilimizi sağlayacağız. Bunun öncesinde 23 ve 24 Eylül 2020'de ortağımız Messe Berlin ile iki sanal Diyalog etkinliği düzenleyeceğiz ve eylül ayında 2022 hedefleri için fırsatlarımızı değerlendireceğiz." 

Avrupa Demiryolu Endüstrisi Birliği (UNIFE) Başkanı Phillipe Citroën de bu kararı memnuniyetle karşıladı: "InnoTrans 2020'nin ertelenmesi üzücü oldu ancak Covid-19 krizi devam ederken halkın güvenliğini düşünmek gerekliydi. UNIFE olarak, AB Demiryolları Yılı'nı tartışmak, AB Green Deal anlaşmasını desteklemek ve en yeni Dünya Demiryolu Piyasası Çalışmaları'nın bulgularını paylaşmak için önümüzdeki nisan ayında Berlin'de demiryolu sektöründen yetenekli meslektaşlarımızla yeniden bir araya gelmeyi dört gözle bekliyoruz. Üyelerimiz de gelecek nesil sürdürülebilir hareketliliğin bel kemiğini oluşturacak en son yeniliklerini sergilemek için hazır olacaklar." 

Sektör InnoTrans'ın Nisan’a Ertelenmesini Destekliyor 

Voith, "Koronavirüs krizi, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin büyük zorluklarla karşılaşmasına neden oldu. Durum sürekli değişiyor ve hiç kolay olmasa da kimi zaman acil kararlar almayı gerektiriyor. Önceliğimiz tüm çalışanların, müşterilerin ve ortaklarımızın güvenliği. Bu da ancak virüsün yayılmasını yavaşlatarak ve enfeksiyon oranını azaltarak sağlanabilir. Bu yüzden InnoTrans'ı ertelemek mümkün olan tek karardı" dedi. 

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) Satış Pazarlama Dijitalleştirme Müdürü Dr. Martell Beck ekledi: "InnoTrans'ın ertelenmesi gerekiyordu, bunu anlayışla karşılamak gerek. Tamamlayıcı hareketlilik çözümlerinin denenmesinde öncü şirketler olarak, sektörümüzün diğer üyeleri ve karar verenler ile görüş alışverişinde bulunmak bizim için önem arz etmektedir. Nisan 2021'in bir an önce gelmesini ve hareketlilik sektörünün güçlenmesini ve hızlanmasını bekliyoruz”. 

Knorr-Bremse, fuarın 2021 baharına ertelenmesinin InnoTrans'ın taşımacılık teknolojisi alanında uluslararası liderliğini vurguladığını belirtti. Knorr-Bremse Systeme für Schienenfahrzeuge GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Mark Cleobury, "Dünyanın her yanından ziyaretçi ağırlayan ve seyahat etmeyi teşvik eden dünyanın önde gelen ulaşım teknolojisi fuarı InnoTrans, Covid-19 ile savaştığımız bu dönemlerde riski artırıcı rol oynayabilir. Küresel bir forum olarak InnoTrans'ın etkinliğini koruması ve fuara katılımının sağlanması için fuarın 2021'e ertelenmesini destekliyoruz" dedi. 

InnoTrans Hakkında 

InnoTrans, dünyanın önde gelen ulaşım teknolojisi fuarıdır ve iki yılda bir Berlin'de gerçekleşmektedir. Son etkinlikte, 61 ülkeden 3,062 katılımcı global demiryolu sektöründeki yenilikleri 149 ülkeden 153,421 ziyaretçiye sunmuştur. InnoTrans beş bölümden oluşmaktadır: Demiryolu Teknolojisi, Demiryolu Altyapısı, Toplu Taşıma, Dahili Teçhizat ve Tünel İnşaatı. InnoTrans, Messe Berlin tarafından düzenlenmektedir. InnoTrans, on üçüncü kez 27-30 Nisan 2021 tarihleri arasında Berlin Fuar Alanı'nda gerçekleşecek. Ayrıntılar online olarak www.innotrans.com adresinde mevcuttur.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top