ŞİRKET & ÜRÜN

ERA Elektronik A.Ş., Raylı Sistem Araçları İçin LED’li Aydınlatma Sistemleri Üretiyor

era_elektronik

Haber Tarihi: 01.08.2019

ERA Elektronik A.Ş., Eurasia Rail Fuarına 6. Kez Katıldı 

10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Eurasia Rail Fuarına 6. Kez katılan firmamız ERA Elektronik A.Ş, bu sene fuar standını raylı sistem araçlarının iç aydınlatmasında öne çıkan ‘indirect lighting’ kavramına uygun bir tasarımla, yeni ürünlerini sunma fırsatını bulmuştur. 

1968 den beri profesyonel elektronik sektöründe tasarım ve üretim yapan ERA Elektronik A.Ş satış temsilcisi İlker Yener Eurasia Rail Fuarı sonrası görüş ve intibalarını şöyle özetledi. 

Otomotive ve Raylı Sistemler sektöründe LED’li iç aydınlatma sistemlerini tamamen kendi tasarım ve mühendislik kabiliyeti ile uluslararası standartlara uygun ve belgeli olarak üreten ERA Elektronik A.Ş, katıldığı tüm fuarlarda sunduğu yenilikçi ürün gamı ve müşteri odaklı çözüm üreten ürünleri ile ziyaretçilerinin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. 

Bu defa İzmir’de düzenlenen Eurasia Rail Fuarında katılımcı sayısının ve sergiledikleri ürünlerin yeterli olmasına rağmen yurt dışından beklenilen ziyaretçi sayısının hem ülke hem de firma olarak yetersiz kaldığı görülmüştür. Yabancı katılımcı firmalar ürünlerini TCDD, İBB ve İzmir Belediyesi gibi yerli belirli müşterilerin müstakbel alımlarına odaklandıklarından kendileriyle uluslararası ihalelerde işbirliği yapabilecek yerli firmalara pek alaka göstermedikleri gözlemlenmiştir. 

ERA Elektronik A.Ş yurdumuzda Durmazlar, Bozankaya, CRRC-MNG ve İstanbul Metro gibi yerli araç üreten firmaların birçok projesine katkıda bulunup, aydınlatma sistemlerini ürettiği gibi aynı zamanda da Siemens Mobilty, Alstom gibi firmaların yurtdışındaki projelerine de tasarım ve ürün tedarikinde bulunmuştur. Ayrıca TCDD araçlarının yenileme ve yeni araç üretimi için de ürün tasarımı ve tedariki sağlamaktadır. 

Üretimindeki tasarım kalite üstünlüğünden aldığımız güvenle yurtdışı projeler için dünyaca bilinen markaların araçlarına LED’li aydınlatma ürünleri üretmek için teklifler vermekteyiz. Bu tekliflerden bazılarına olumlu dönüşler sağlanmış olup ihracat rakamlarımızı artmasına katkıda bulunacaktır. 

Önümüzdeki yıllarda üretilecek araçlar için Tasarım merkezimiz ‘Intelligent Lighting Control’ tasarımında bulunarak enerji tasarruflu, estetik ve yüksek katma değerli ürünler için dijital uygulamanın yoğun olduğu yazılımlara sahip akıllı ürünler tasarımını başarmış olup fuarda müşterilerine sunumunu yapma fırsatını bulmuştur. 

ERA Elektronik A.Ş, bünyesindeki yetenekli Tasarım Merkezimizin, üstün kalite anlayışı ve rekabetçi fiyatları ile uluslararası projelerde yerini almaya, Ülkemize döviz kazandırmaya ve sektördeki diğer firmalarla işbirliği halinde milli marka araçların üretiminde katkıda bulunmaya devam eden yerli ve milli bir firmadır. Gelecekte Avrupa ve Amerika pazarına olan penetrasyonu daha da arttırmayı hedeflemektedir.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top