ŞİRKET & ÜRÜN

Teltronic, Yeni Finlandiya Demiryolları Lokomotifleri İçin TETRA Telsizleri Tedarik Edecek

teltronic

Haber Tarihi: 14.09.2020

  • 60 yeni lokomotifin tasarımından, üretiminden ve tedarikinden sorumlu olan Stadler, araç üstü radyo ekipmanı sağlayıcısı olarak İspanyol şirketini seçti.
  • Teltronic, tümü EN50155 / EN45545 demiryolu standartlarına uygunluk sertifikasına sahip olan hem radyo ünitelerini hem de kontrol konsollarını tedarik edecektir.

Finlandiya'daki devlete ait demiryolu şirketi VR Group için 60 yeni lokomotif üretme ve tedarik etme kararı alan Stadler, yerleşik TETRA (Karasal Telsiz) ekipmanı sağlayıcısı olarak Teltronic'i seçti.

Spesifik olarak, İspanyol şirketi, EN50155 / EN45545 uyumlu ve kompakt bir yerleşik radyo ekipmanı olan ve ses ve veri hizmetlerinin yanı sıra diğerleriyle entegrasyonunu sağlayan bir dizi işlev sunan toplam 60 adet RTP-300 tedarik edecek. demiryolu alt sistemleri.

Ek olarak, gelişmiş bir dokunmatik ekran kontrol konsolu olan RCC-3000'in 60 ünitesi ve sürücülerin sesli iletişimlerini geliştirmeleri için gerekli ses aksesuarları sağlanacak.

Ekipman, VR Group'un GSM-R teknolojisinden TETRA'ya geçişi tercih ettiği ve yerleşik ekipmanını sağlamak için Teltronic'in de seçildiği önceki projelerde etkinliğini zaten kanıtladı.

"Bu proje, TETRA'nın demiryolu ortamlarında uygulanmasında öncü bir ülke olan ve Teltronic'in halihazırda farklı başarılı deneyimlere sahip olduğu Finlandiya'daki varlığımızın pekiştirilmesi anlamına geliyor; bu yeni referansla, bağlı olduğumuz Stadler ile bağlarımızı güçlendiriyoruz”. Teltronic'in Taşımacılık İş Geliştirme Direktörü Felipe Sanjuán, güvenleri için minnettarız ve gelecekte de işbirliğine devam etmeyi umuyoruz,

Valensiya'da üretilecek olan 60 yeni dizel-elektrikli lokomotif, manevra lokomotifleri olarak ve yük ve yolcu trenlerinin taşınması için kullanılabilir ve sıralı sahalarda, yük terminallerinde ve elektriksiz hatlarda gelişmiş operasyonel verimlilik sağlayacaktır. Finlandiya demiryolu ağının yüzde 45'i.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top