ŞİRKET & ÜRÜN

ULTIMATE Türkiye, Sakarya’da Üretime Başladı

ultimate

Haber Tarihi: 15.09.2020

‘Sakarya'daki üretimimiz 3.000 metrekare alan üzerine kurulu 30 çalışanıyla kapı, körük ve iç mekan gibi tüm ürün yelpazemiz için metal aksamları ve nihai ürünlerin montajını ve tamamlanmasını kapsamaktadır’ diyen ULTIMATE Europe CEO'su Manfred Teufl, sorularımızı yanıtladı.

RailwayTurkey: ULTIMATE Europe'un operasyonlarına ilişkin bize bilgi verebilir misiniz?

Manfred Teufl: ULTIMATE Europe markası geniş ürün yelpazesi, etkileyici ileri düşünceliliği ve piyasadaki büyük mevcudiyeti ile 'mümkün olan en iyi'ye ulaşmak için bir göstergedir. Bu kombinasyonun sağlanması, demiryolu endüstrisi için ürünler geliştirirken, üretirken ve teslim ederken temel amacımızdır. En iyiden daha iyi olmayı öğreniyoruz ve müşterilerimizin yararına olacak kapılar, körükler ve iç mekanlar için nihai çözümler sunuyoruz.

Ürün yelpazemiz, sistem çözümlerinin sunulmasından daha fazlasını içerir; aynı zamanda lojistik planlama, montaj optimizasyonu, atık yönetimi, çevre koruma ve daha fazlasını içeren toplam maliyet hususlarını kapsar.

2003 yılında kuruluşumuzdan bu yana ürünlerimiz ve lokasyonlarımız sürekli genişlemektedir. ULTIMATE, Avusturya'daki genel merkezinin yanı sıra Polonya, Romanya ve Türkiye'deki lokasyonları ile birlikte Avrupa çapında toplam 220 çalışanı ile demiryolu piyasasında köklü bir marka haline gelmiştir.

Demiryolu endüstrisi, globalleşme ve dünya çapındaki çeşitli üretim tesislerinde uzun servis ömrüne sahip yüksek kaliteli ürünler üretme hedefiyle hareket etmektedir. Avrupa'da ve dünyadaki tüm tanınmış vagon üreticileri de dahil olmak üzere müşterilerimiz, tamamen buna kaydolmuşlardır.

RailwayTurkey: ULTIMATE’in Türkiye’de yaptığı yatırımın sebeplerinden bahseder misiniz?

Manfred Teufl: Aralık 2019'daki sermaye iştiraki, Türkiye'de AFS-Teknik'te nitelikli bir çoğunluk yarattı. Önceki hissedarlar Ultimate'da kaldı. Şirketin adı, uluslararası markamızı izlemek amacıyla uyarlandı ve artık ULTIMATE TAŞIMACILIK EKİPMANLARI A.Ş (ULTIMATE Türkiye) olarak hizmet vermektedir. Müşterilerimiz için bu yatırım, ULTIMATE Europe’un hem Türkiye'deki doğrudan piyasa gerekliliklerini hem de Avrupa grubundaki kurum içi metal üretim ihtiyacını karşılama konusunda daha da iyi olacağı anlamına geliyor. 

RailwayTurkey: Türkiye’de ne tür ürünlerin üretimini yapacaksınız?

Manfred Teufl: Sakarya'daki üretim - 3.000 m² alan üzerine kurulu bir alanda 30 çalışanıyla - esas olarak kapı, körük ve iç mekan gibi tüm ürün yelpazemiz için metal aksamları ve nihai ürünlerin montajını ve tamamlanmasını kapsamaktadır.

Genel olarak ULTIMATE'in geniş üretim yelpazesini de açıklamak isterim - bunlar üç alana ayrılabilir:

Kapılar açısından çok çeşitli araç türleri için farklı sistemler tedarik ediyoruz. Yüksek standartlarımız ve şirketimizin kapsamlı uygulama deneyimleri, ışıklı bariyerlerle iletişim kurarak ve kilitleme sistemlerinin kontrollü bir şekilde emniyete alınması ile en yüksek güvenlik standartlarını garanti eder. Bu alandaki portföyümüz menteşeli kayan kapılar, iç kapılar, kayan kapılar, sürücü bölümü kapılarının yanı sıra hareketli basamaklar ve rampaları içermektedir.

Belirtmemiz gereken en önemli şey ise yangından korunma, ses yalıtımı ve ısı aktarımı özellikleri gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra, her müşterinin ihtiyacına uygun şekilde yanıt vermemiz hem de işlevi ve tasarımı ilgili uygun maliyetli bir şekilde uyarlamamızdır.

Vagonlar arasındaki körükler için, müşterinin katlanır tekli ve çiftli, iç astar, hava kanalları ve kablo destek sistemleri ve hafif raylı araçlar için kompakt üst ve alt mafsallı sistemler arasında seçim yapmasına olanak tanıyarak her türden mafsallı ve mafsallı olmayan araç için kapsamlı bir körük seçimi aralığı sunuyoruz. Ayrıca seyyar rampalı, zincirli asma köprülü veya dönen zeminli döşeme sistemleri de sunuyoruz.

İç tasarım tamamen müşterinin gerekliliklerine dayanmaktadır. İhtiyaçlara ve mevcut olan teknik özelliklere dayanan kişiselleştirilmiş ürünler ve eksiksiz çözümler sunuyoruz. BU alandaki güçlü yönlerimiz arasında kullandığımız çok çeşitli malzemeler ve hafif teknolojiler, hızlı montaj konseptleri ve esnek lojistik süreçleri arasındadır.

Müşterilerimiz neleri sever:

ULTIMATE ekibi, her müşteriye ayrı ayrı yanıt verebilir ve geliştirme aşamasından nihai ürüne kadar her türlü iç mekan çözümlerini sunabilir.

RailwayTurkey:  Koronavirüs salgını her sektörü ve şirketi etkiledi. ULTIMATE, pandeminin sonucu olarak hangi önlemleri aldı?

Manfred Teufl: Diğer sektörler gibi demiryolu endüstrisi de COVID-19'dan kaynaklanan zorluklarla karşı karşıya kalmıştır. Ancak, raylı araç gelişimindeki uzun dönemli yatırım ve bu trenlere yönelik ihtiyaçlar- özellikle yaya trafiği akışını sürdürmek için yerel taşımacılık sektörü- sipariş hacmini anlamlı düzeyde değiştirmediği için sektörün beklenilenden daha istikrarlı olduğu orta çıkmıştır. Sektör için bir başka olumlu gelişme ise önümüzdeki on yıllarda iklim zararsız bir gelişme sağlamayı ve dolayısıyla raylı araçlara olan taleplerde beklenen artışı hedefleyen European Green Deal’dır. 

Şirket dahilinde, pandemi sırasında evden çalışmaya daha fazla öncelik verilmiş olup, çalışanlarımız tarafından gerektiği gibi kısmi zamanlı olarak kullanılmaktadır. Müşterilerimizle iletişimlerimiz gittikçe artan oranda video konferans yöntemine geçmiştir ve müşterilerimizle söz konusu olan onaylar, sanal ve görsel olarak belgelenmektedir. Doğal olarak, hiçbir kısıtlamanın olmasının beklenmediği ülkelerde bile seyahat faaliyetleri minimuma indirilmiştir.

RailwayTurkey: ULTIMATE’in önümüzdeki 5 yıl içindeki hedefleri nelerdir?

Manfred Teufl: Tüm ürün aralığımız içerisinde kendimizi, müşterilerimizle birlikte önemli bir tedarik ortağı olarak konumlandırmak için European Green Deal fırsatını ve konseptini kullanmak istiyoruz. Türkiye, konum olarak bulmacanın önemli bir parçasıdır ve önemli ölçüde genişletilmesi gerekmektedir. Mevcut ürün yelpazesini genişletmek için farklı tamamlayıcı ürünler de eklenebilir.

Öngörülebilir gelecekte tüm toplu taşıma sistemlerinde artan güvenlik önlemlerinin çok fazla değişmesini beklemediğimizden, bu durumu doğal olarak gelecek planlarımıza da dahil edeceğiz. Temizlik ve hijyen, geliştirilecek ve yenilenecek olan bir önceliktir. Sonuç olarak Türkiye, turistlere sunacak birçok şeyi olan ve kişilerin kaliteli ürünler, mükemmel hizmet ve bir ağın kurulması ve genişletilmesi ile yararlanmak isteyeceği ekonomik bir pazara sahip olan ve gelecek vadeden bir ülkedir. İstisna kabul etmiyoruz ve Sakarya'daki üretimimizle şimdiden bu yöndeki ilk adımı attık.

Şirketlerimiz, Türkiye'deki varlığımızı ilerletmek için her şeyi yapacaktır ve aynı zamanda toplu taşıma alanında bir rol model olmak istemektedir.

RailwayTurkey:  Son olarak, okuyucularımız için özetlemek veya açıklık getirmek istediğiniz şeyler var mı?

Manfred Teufl: Ultimate Group şirketinin imkanlarıyla artık Türkiye’deki işlere odaklanmamızı artırabilir ve yerel üretime doğru daha ileri ve önemli adımlar atabiliriz.

ULTIMATE; Avusturya, Brezilya, ABD, Avustralya ve şimdi de Türkiye'de bulunan son derece başarılı bir uluslararası şirketler grubudur.

Dünya çapında ULTIMATE

ULTIMATE, uluslararası bir şirketler grubudur. Dünya çapında istihdam edilen 1.800 personeli ile Avrupa, Brezilya, ABD, Çin ve Avustralya'da bulunan lokasyonlarında körük, otomatik kapı sistemleri ve iç mekan donanımları için benzersiz ve eksiksiz çözümler üretmektedir. ULTIMATE Europe bünyesindeki şirketlerde toplam 220 kişi çalışmaktadır ve dünyanın her yerinden gelen konuklarını, düzenli olarak fabrikalarında ağırlamaktadır.

 

 

 

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top